Warning: file_get_contents(https://krasto.info/orai-w/dabar/sveikata.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/krasto/domains/krasto.info/public_html/wp-content/themes/pz/header.php on line 192
Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Kas yra pilvo plastika ir kada jos reikia?

Pilvo plastika yra chirurginė operacija, apimanti odos ir poodinių riebalų pertekliaus pašalinimą iš apatinės pilvo dalies bei pilvo sieną sudarančių fascijų bei raumenų sustiprinimą. Procedūra yra atliekama norint turėti gražesnę kūno formą su plokščiu pilvu ir labiau apibrėžtu juosmeniu. Operacijos metu taip pat galima keisti bambos formą ir padėtį, taip pat prireikus atlikti ir pilvo išvaržos plastiką. Reikėtų prisiminti, kad ši operacija nėra būdas nutukimui gydyti, be to ji neleidžia pašalinti visų odos randų ir strijų.

Plastinė ir estetinė chirurgija – kas tai?

Plastinė chirurgija yra medicinos šaka, susijusi su įgimtų ir įgytų kūno defektų pašalinimu. Plastikos chirurgai taip pat yra atsakingi už realių arba tariamų kūno defektų ištaisymą. Estetinė chirurgija yra plastinės chirurgijos šaka. Jos paslaugomis daugiausia naudojasi moterys.

Pilvo plastika – kaip atrodo ši procedūra?

Pilvo plastika yra atliekama naudojant bendrą ar epidurinę anesteziją. Šį sprendimą priima anesteziologas. Tada po apatinio trikotažo linija yra atliekamas pjūvis, paprastai nuo vieno klubo iki kito. Tuomet atskirai išpjaunamos vietos aplink bambą. Pilvo oda su riebaliniu audiniu yra atskiriama, per didelis riebalinis sluoksnis išpjaunamas ir sukuriama nauja bambos vieta. Nuleidus odos klostę, gali būti atlikta mini pilvo plastika, kurios metu bamba lieka nepažeista. Jei pacientas turi storą riebalinio audinio sluoksnį, pilvo plastiką galima derinti kartu su riebalų nusiurbimu.

Kada gali prireikti pilvo plastikos operacijos?

Oda aplink pilvą yra ypač linkusi temptis, nes būtent šioje kūno vietoje žmogus svorio priauga greičiausiai. Strijos yra papildoma problema, ypač moterims po nėštumo. Visus šiuos kūno netobulumus gali pabloginti pilvo sienos funkcinis defektas, atsirandantis dėl tiesiojo pilvo raumens atsipalaidavimo. Žmonės, kovojantys su nutukimu ar strijomis, išbando dietas, įvairias mankštas, tačiau to ne visada pakanka. Kartais reikia pasinaudoti ir estetinės medicinos bei plastikos chirurgijos pasiekimais.

Plastinės chirurgijos specialistas, norėdamas atkurti tvirtą, plokščią pilvą, gali pasiūlyti pilvo plastiką, kitaip vadinamą pilvo plastine chirurgija. Šia procedūra siekiama išlyginti pilvą, paalinant riebalų perteklių ir nereikalingas odos raukšles.

Pilvo plastinė operacija gali būti atliekama ne tik dėl estetinių priežasčių (nedidelių deformacijų), bet ir dėl medicininių priežasčių (labai sumažėjus kūno svoriui). Gydymas yra skirtas žmonėms, kurie nėra patenkinti savo išvaizda. Šiuo atveju pilvo plastika yra atliekama siekiant pagerinti pacientų psichologinį komfortą ir žinoma, padidinti savivertę. Stipriai sumažėjus kūno svoriui gali atsirasti odos ir riebalų chalatas, kuris kraštutiniais atvejais gali siekti net kelius, taip apsunkinant vaikščiojimą ir higienos laikymąsi, o taip pat odos raukšlėse gali susidaryti sunkiai gyjančios žaizdos. Tokiu atveju abdominaplastika yra veiksmingas sprendimas, leidžiantis pacientui grįžti į normalų funkcionavimą.

Pilvo plastinė chirurgija taip pat atliekama moterims po kelių gimdymų, kai jų pilvo raumenys yra per daug ištempti ir taip pilvo oda negrįžta į savo pradinę būseną. Nepaisant to, kad ši operacija nėra kliūtis nėštumui arba gimdymui, gydytojai rekomenduoja tokią operaciją atidėti planuojant nėštumą.

Tiek moterims, tiek vyrams gali būti atliekamos pilvo plastinės operacijos. Sąlyga naudotis šia procedūra yra gera asmens sveikata. Pilvo plastika daugeliui pacientų atneša ilgalaikius rezultatus, tačiau po tokios operacijos yra rekomenduojama subalansuota mityba ir mankšta.

Kadangi procedūros metu yra naudojama anestezija, reikalingas tinkamas pasirengimas prieš šią operaciją. Šio tipo procedūros yra susijusios su embolijos rizika, todėl pacientas/-ė turi gerti daug skysčių ir užsidėti elastines kojines ant kojų. Po operacijos reikalingas hospitalizacijos laikotarpis yra 2 – 3 dienos.