Warning: file_get_contents(https://krasto.info/orai-w/dabar/sveikata.txt): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/krasto/domains/krasto.info/public_html/wp-content/themes/pz/header.php on line 192
Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Miego pokyčiai kūdikiams – ko tikėtis pirmaisiais metais?

Pirmieji kūdikio gyvenimo metai yra kupini pokyčių, įskaitant miego įpročių transformaciją. Naujagimiai ir kūdikiai pirmaisiais gyvenimo metais patiria greitą vystymąsi, kuris atsispindi jų miego struktūroje. Tėvams svarbu žinoti, ko tikėtis, kad galėtų prisitaikyti prie šių pokyčių ir užtikrinti savo kūdikio gerą savijautą bei tinkamą vystymąsi. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius miego pokyčius, kurie įvyksta kūdikiams pirmaisiais metais, ir ką tėvai gali padaryti, kad palaikytų sveiką miego režimą.

Naujagimiai (0-3 mėnesiai)

Naujagimio miegas ir jo ciklai yra trumpi ir neįprastai dažni. Pirmosiomis savaitėmis naujagimiai gali miegoti iki 15-18 valandų per parą, tačiau jų miegas nėra struktūruotas. Jie dažnai atsibunda kas 2-4 valandas dėl maitinimo poreikio. Šiame etape tėvams svarbu būti lankstiems ir suprasti, kad naujagimių miegas yra neprognozuojamas. Galima pradėti formuoti paprastą miego rutiną, pavyzdžiui, užtikrinant ramybę prieš miegą ir švelnų apšvietimą.

Miego pokyčiai kūdikiams – ko tikėtis pirmaisiais metais?

Kūdikiai 3-6 mėnesių amžiaus

Šiame amžiaus tarpsnyje kūdikiai pradeda formuoti reguliarų miego ritmą, dažniausiai su ilgesniais miego laikotarpiais naktį ir trumpesniais dienos miegais. Kūdikiai paprastai miega apie 14-16 valandų per parą, su 3-4 miego pertraukomis per dieną. Nakties miegas dažniausiai trunka ilgiau, kartais pasiekiant 6-8 valandas nepertraukiamo miego. Tai yra gera proga tėvams pradėti kurti aiškesnę miego rutiną su nustatytu laiku eiti miegoti ir atsikelti.

Kūdikiai 6-9 mėnesių amžiaus

Šiame amžiaus etape dauguma kūdikių naktį miega apie 12 valandų. Jie dažniausiai turi du arba tris dienos miegus, kurie trunka 1-2 valandas. Šiame amžiuje tėvai gali pastebėti, kad kūdikis pradeda susieti tam tikrus ritualus su miegu, pavyzdžiui, minkštą žaisliuką ar lopšinę. Tėvai gali naudoti šiuos ritualus, kad padėtų kūdikiui užmigti.

Kūdikiai nuo 9 iki 12 mėnesių

Šiame amžiaus etape kūdikiai dažniausiai turi du dienos miegus ir ilgą nakties miegą. Naktinis miegas paprastai trunka 10-12 valandų, o dienos miegai gali būti 1-2 valandų trukmės. Kūdikiai šiame etape gali patirti miego regresiją dėl dantų dygimo, judėjimo vystymosi ar atsiskyrimo nerimo. Tėvai turėtų išlaikyti reguliarų miego grafiką ir suteikti komfortą kūdikiui, jei jis jaučia nerimą ar diskomfortą.