Estetinis plombavimas – tai vienas iš greičiausių ir tiesiausių kelių link gražios šypsenos! Tai minimaliai invazinė procedūra, kuria siekiama maksimaliai išsaugoti natūralius danties audinius. Taigi, kas iš tiesų yra tas estetinis plombavimas ir kada jis yra reikalingas? O gal dantų balinimas yra geriau, norint turėti baltą šypseną?
Visų pirma, reikėtų nepainioti dviejų dalykų – tai dantų balinimo ir estetinio plombavimo. Tiesa, norint turėti baltesnę šypseną, ją galima išgauti šios procedūros metu, tačiau plombavimas yra šiek tiek platesnė procedūra.
Kada taikoma ši procedūra?
Paprastai ji atliekama tais atvejais, kuomet dantys yra pažeisti, nutrupėję, nulūžę dėl patirtos traumos ar siekiant panaikinti tarpus tarp dantų. Žinoma, tinka ir tiems atvejams, kuomet dantys yra pakeitę savo spalvą. Dažniausiai ši procedūra taikoma priekinių dantų restauracijai, tačiau galimas ir krūminių dantų estetinis plombavimas.
Jos metu atitaikoma plombų spalva, atkuriama anatominė dantų struktūra. Stengiamasi kuo natūraliau atkurti dantų griovelius, išsaugoti natūralų skaidrumą, atstatyti taisyklingą danties padėtį bei pagerinti sukandimą.
Estetinio plombavimo metu yra atkuriama ne tik spalva, bet ir pažeistų dantų struktūra, forma bei pakeičiamos senos plombos. Ši procedūra silpnesnius dantis apsaugo nuo tolimesnio irimo, dantų jautrumo ir galimų dantų ligų, kurias sukelia įvairios bakterijos. Todėl lyginant su dantų balinimo procedūra, turi kur kas daugiau pranašumų.
Kiek laiko trunka procedūra?
Estetinio plombavimo trukmė yra labai individuali, priklausomai nuo dantų būklės. Tačiau vidutiniškai vieno danties atkūrimas gali trukti iki 2 valandų. Pacientams vienu metu komfortiškiausia atlikti iki 4 dantų estetinį plombavimą, atskirais atvejais iki 6 dantų. Tačiau tik tuomet, kai planuojama, jog vieno danties procedūra truks ne ilgiau kaip 1 valandą, kitaip pacientams bus sudėtinga išsėdėti.
Dantų priežiūra po estetinio plombavimo
Išskirtinės ar specialios priežiūros po procedūros tikrai nėra. Dantis reikia prižiūrėti įprastai, kaip ir natūraliems dantims, rekomenduojama 1-2 kartus per metus atlikti profesionalią burnos higieną. Tiesa, rekomenduojama naudoti minkštą dantų šepetėlį, nenaudoti itin abrazyvių dantų valymo ar kitų priežiūros priemonių.